محصولات نوین

10 بهمن 1397

محصولات نوین

همگام با نیاز بازار و در راستای اهداف عالی تحقیق و توسعه، گروه ملی صنعتی فولاد ایران نیز به تولید محصولات نوینی پرداخته است.


تیرآهن نیمه سبک با استاندارد ISIRI ۱۶۳۴۸
تیرآهن نیمه سبک از سایز ۱۲ تا ۲۰ با شماره استاندارد ۱۶۳۴۸ به عنوان نخستین استاندارد دانش بنیان کشور، دستاورد خلاقیت و پژوهش متخصصین گروه ملی صنعتی فولاد ایران با همکاری اساتید دانشگاه های شهید چمران و خواجه نصیر و پژوهشگاه سازمان ملی استاندارد ایران با ۱۵ درصد وزن کمتر و ۲۰ درصد استحکام بالاتر نسبت به تیرآهن های IPE  معمولی برخوردار است.
کنترل پارامترهای استاتیکی با پایش ۱۰۰ درصد محصول هنگام تولید به منظور اطمینان از ایمنی، صحت عملکرد و قابلیت تحمل بارهای ایستایی انجام می شود:

 • کنترل نسبت ابعاد عرض بال به ضخامت بال
 • کنترل نسبت ارتفاع به ضخامت جان
 • کنترل میزان ممان اینرسی در محدوده مجاز

مالکیت معنوی اختراع تیرآهن نیمه سبک به شماره ثبت ۶۰۶۲ متعلق به گروه ملی صنعتی فولاد ایران می باشد.

لوله های درون چاهی
لوله های مغزی حفاری (درون چاهی) از انواع لوله های فولادی بدون درز است که در استخراج نفت خام کاربرد فزاینده ای دارد.این محصول تاکنون از خارج از کشور تأمین می گردید.
در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نیل به خودکفایی صنعتی، ابتدا مطالعات و محاسبات اولیه به منظور تعیین آنالیز خاص شمش مورد نیاز انجام و سپس محاسبه و طراحی غلتک ها، پاس نورد، پارامترهای دما و کشش SRM، عملیات حرارتی و سایر عملیات تکمیلی تعیین و پروسه نورد گرم این محصول استراتژیک براساس استاندارد API 5CT تا سایز  ½ 4 برای اولین بار در کشور توسط متخصصین گروه ملی صنعتی فولاد ایران با موفقیت اجرا گردید.

مفتول استحکام بالا مخصوص بتن پیش تنیده
استفاده از سیمهای فولادی استحکام بالا در تولید بتن پیش تنیده به طور گسترده ای در حوزه مهندسی، نظیر پلها، سازه های مستحکم، تراورس خطوط راه آهن و ساختمان های بلند کاربرد دارد.
جنس این مفتول از خانواده فولادهای میکرو آلیاژی کروم و انادیوم دار با استحکام کششی بیش از ۱۳۰۰ MPA و دارای قابلیت شکل پذیری و درصد ازدیاد طول نسبی بیش از ۱۱ درصد است. مواد اولیه این سیم های فولادی را مفتول های فولادی استحکام بالا تشکیل می دهند که تاکنون از خارج از کشور تأمین می گردید.
متخصصین گروه ملی صنعتی فولاد ایران در راستای وابستگی به خارج، باانجام یک تحقیق مشترک با همکاری اساتید انجمن آهن و فولاد ایران، ضمن دستیابی به دانش فنی تولید این محصول استراتژیک، موفق گردیدند کلیه مراحل تولید شمش فولادی،‌ پروسه نورد گرم و عملیات حرارتی آنلاین این مفتول خاص را براساس استاندارد JIS G3506 برای اولین بار در کشور به انجام رسانند.
برخی از مزایای استفاده از سیم استحکام بالا در بتن پیش تنیده بدین شرح می باشد:

 • ممانعت از بروز ترک خوردگی
 • وزن کمتر سازه
 • خیز کمتر به سمت پایین
 • قابلیت انعطاف پذیری در معماری مفتول استحکام بالا

پل عابر پیاده
پل پیش ساخته عابر پیاده یکی از محصولات نوین ترکیبی گروه ملی صنعتی فولاد ایران می باشد که با استفاده از امکانات، تجهیزات و توانمندی های شرکت، پس از طراحی و محاسبه توسط یکی از معتبرترین شرکت های مشاوره ای همکار به صورت آزمایشی ساخته و مورد استفاده قرار گرفت. قطعات این سازه از تیرآهن های استاندارد تولیدی گروه ملی صنعتی فولاد ایران تشکیل شده که از نظر وزن کل و قیمت (به دلیل ارزانتر بودن نسبت به لوله) و هم به لحاظ سرعت نصب و برپایی،‌ آن را از انواع متداول پل های عابر پیاده متمایز می نماید:

 • کمترین میزان اشغال فضای پیاده رو
 • استاندارد جهت تردد افراد مسن
 • دارای پاگردهای استاندارد در ارتفاعات مختلف
 • سهولت رفت و آمد با ایجاد عرشه عریض
 • قابلیت نصب آسان سایبان و تابلو های تبلیغاتی
 • آزمایش شده با دهانه پل ۴۰ متری و تحت بار ۳۲ تن
 • قابلیت نصب پلکان برقی
 •  قابلیت حمل مونتاژ سریع قطعات پیش ساخته
 • مقاوم در برابر عوامل جوی


خانه سریع الاحداث
این محصول عموما جهت برپایی سریع در مناطقی است که در معرض حوادثی از قبیل زلزله، سیل، طوفان‌،‌ رانش زمین و دیگر حوادث غیر مترقبه قرار گرفته اند. قطعات این خانه از محصولات مقاطع فولادی گروه ملی صنعتی فولاد ایران ساخته شده و به صورت پیش ساخته و در اندازه های ۳ تا ۴ متری عرضه می شوند.
مساحت این خانه تا ۱۲۰ متر مربع قابل توسعه بوده که پس از نصب ابتدایی به تدریج کامل و به صورت یک خانه دایمی تکمیل می شود. این سازه قابل حمل و نقل (هرسه واحد توسط یک تریلر) و اتصال و برپایی (باپیچ و مهره) بدون نیاز به ماشین آلات خاص (جرثقیل، دستگاه جوش و غیره) در اسرع وقت  می باشد.
طراحی این خانه های پیش ساخته و زیبا به گونه ای است که با قرار گرفتن منظم آنهادر کنار یکدیگر، یک شهرک ایجاد می شود.

 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x