نمایشگاه مجازی نیازهای بومي سازي

پيشرفت جوامع بشري همواره مرهون دانش پژوهان، محققين و انديشمنداني است كه با تلاش و پشتكار براي رمزگشايي و دستيابي به گنجينه هاي علوم و فنون از هيچ كوششي فروگذار نبوده ­اند. تفكر و تفحص، هم­گام با  خلاقيت و نوآوري، امكان  پيشرفت و توسعه صنعتي را فراهم مي نمايند.

 

شركت گروه ملي صنعتي فولاد ايران، در راستای حمايت از توليدكنندگان و سازندگان داخلي، با هدف دسترسی سریع تر، ارزان تر و با کیفیت تر به قطعات، مواد و تجهیزات استراتژیک خود اقدام به برپایی نمایشگاه مجازی نیازهای بومی سازی و فناورانه نموده است.

 

بدين منظور از كليه شركتهاي تحقيقاتي، دانش بنيان و سازندگان داخلی واجد شرايط دعوت می گردد تا در این نمایشگاه مجازی حضور یافته و با توجه به دسته بندی تخصصی قطعات و تجهیزات موجود، مطابق با مدارك و فرمهاي موردنياز اعلام آمادگي نمايند.
 
كالاهاي استراتژيك، كالاهايي با اهميت و پيچيدگي زياد هستند. اين كالاها براي شركت حياتي بوده و بايد ارزيابي حقيقي از قدرت عرضه كننده و سازنده به عمل آورد. پيش بيني بازار و برنامه ريزي روابط بلند مدت با عرضه كننده و تصميم گيري در مورد ساخت محصول طبق يك فرايند از ويژگي هاي اين كالاها است.

 

بمنظور مديريت ريسك هاي بومي سازي، كليه اقدامات نمونه سازي هر يك از قلم كالاها طبق ضوابط مشخصي تعریف و دنبال خواهد شد. يعني فرآیند اقدامات از مراحل ابتدايي تا نمونه­ عملياتي و صنعتي (یا خريد آزمايشي)،  تعیین دقیق استانداردها، گواهی نامه ها و الزامات موردنياز بهره بردار، بر اساس یک رویه و مدل همكاري مشخص و مورد تاييد طرفين خواهد بود.

 

اميد است این نمايشگاه مجازی بتواند سبب داخلی سازی کلیه قطعات، مواد و تجهیزات استراتژیک در شركت گروه ملي صنعتی فولاد ایران باشد و بستر رشد و شكوفايي سایر شرکتها و سازندگان داخلی را نیز فراهم آورد.